Jdi na obsah Jdi na menu
 


Silent Hill mobile 3 recenze

28. 3. 2010

Silent Hill 3 Mobile-recenze

Již potřetí je zde mobilní předělávka slavné hororové série.Pojďme se společně podívat,jak to tentokrát dopadlo!

 

 

Náš příběh začal v sirotčinci,pokračoval v nemocnici a nyní v hotelu.Ano,příběh Silent Hill 3 se bude odehrávat v hotelu.

Druhý díl skončil poněkud nejasně,náš hrdina Vincent se dostal do jakési místnosti s mučícím křeslem a poté hra skončila.Díky Silent Hill 3 se tedy dozvíme,jak to vše pokračovalo.Vincent se probere v hotelu a ihned ho kontaktuje naše známá Alessa. ,,Přijď do mého světa!“ budou nejčastější slova,která od ní uslyšíte.Škoda jen,že se ve hře nevyskytují postavy jako Dahlia nebo Claudia.Ale konec hloubání nad příběhem,pojďme se podívat na samotnou hru.

                                            

Hned po spuštění je každému jasné,že hra přibrala lepší grafiku.I ovládání se zlepšilo.

Vždy,když jsme chtěli vstoupit do nějakých dveří,museli jsme čekat dlouhou dobu během načítání,s tím je však konec.Jakmile se rozhodnete vejít do dveří,okamžitě jste uvnitř.

Škoda jen,že se totéž nedá říct o zvuku.Snad jediný zvuk,který jsem během hry slyšel,byl zásah mojí zbraní nebo siréna během přestupu do „Alessina světa“. Tím se dostávám k dalšímu aspektu hry.Alessin svět,neboli otherworld,je nyní ještě více strašidelný,než v předchozích dílech.Krev vás doslova doprovází na každém kroku.V jedné místnosti v „mlhavém Silent Hillu“ jsem objevil místnost,kde visela ze stropu mrtvá,zmrlá prasata.V otherworldu to ovšem byli mrtví,zmrzlí lidé.

 

 

 

 

                                  

   

 

Máme zde nové typy potvor,které mají reálnější pohyby a zákeřné schopnosti.Ano,už do vás nebudou jen mlátit.Jedna potvora mě například několikrát za sebou oslepila,a když jsem znovu viděl,byla na jiném místě.V této chvíli vás zklame kurzor,který se pohybuje poměrně pomalu a než na zombie zaměříte,může vám uštědřit pěknou ránu.

Životy už nejsou zobrazovány jako rudé čárky,ale jako čísla.Ze začátku máte logicky 100 životů a nepřátelé vám většinou ubírají po pěti.Oproti předchozím dílům máte zde více typů zbraní,například brokovnici.

V minulých dílech jste mohli jen těžko umřít,v třetím však budete rádi za všechno,co má na sobě rudý kříž.Pokud jste se ovšem opravdu v druhém nebo prvním díle ocitli na pokraji smrti,přesunuli jste se jednoduše do mlhavého Silent Hillu,kde jste měli klid od monster a našli jste si lékárničku.S tím se v SH 3 můžete rovnou rozloučit.Na monstra narazíte i v mlhavém Silent Hillu,ale samozřejmě víc jich je v otherworldu.Tím se ještě více třetí díl podobá počítačovému Silent Hillu.

I systém boje se výrazně zlepšil.V minulých dílech bylo jedno kam nepřítele trefíme,nyní to tak ovšem není.Do nepřítele můžete střílet několik minut a vyplácat velký počet munice,nebo mu můžete zamířit na hlavu a pokud se trefíte,za jeden náboj zabijete jednoho nepřítele.Skvělý způsob,jak šetřit náboji.

Atmosféra se také výrazně zlepšila.Například:prozkoumáte celé patro.Nikde nikdo.Zaplujete tedy do nějakých dveří a když odejdete,před vámi stojí monstrum.Kde se sakra vzalo?!K tomu ještě přiberme fakt,že když se před vámi monstrum objeví,obrazovka začne šíleně blikat,a to vás určitě nenechá chladnými.

Celkem vzato,Silent Hill 3 mobile je výrazně lepší než předchozí díly.Chlapíci z Konami si opravdu dali záležet a vytvořili pro nás hororový zážitek,který se na mobilech jen tak nevidí.

Hodnocení: 97%

+

Atmosféra,grafika,ovládání,zbraně,systém soubojů

-

Málo zvuků

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Navod silent hill 3 mobile

(Ewinice, 14. 12. 2012 15:04)

www.silenthillmemories.net/sh_mobile3/walkthrough_en.htm

Flašky

(Sajn, 27. 6. 2010 12:03)

Já už jsem na to s těmi flaškami přišel (podle návodu :-D), a jednu z nich musíš přemístit na ten knoflík, jenže ono to nejde :-(

Re: Flašky

(Wries, 8. 6. 2011 22:32)

a kde si ten navod nasel?A je na celej Silent Hill 3 mobile?

Re: Flašky

(Wries, 8. 6. 2011 22:38)

a kde si ten navod nasel?A je na celej Silent Hill 3 mobile?tim myslim na mobil...

silent hill mobile 3

(pa3kees, 26. 6. 2010 20:38)

nj aj ja doporučujem ale by som chcel pomoct z tym hlavolamom s tymi flasami :D

parada

(Johny D, 16. 5. 2010 22:08)

tak toto uz ano je to velmi namakana hra.odporucam